Kas žolėje gyvena
Pagaliau atšilus orams, galbūt dairotės naujos zoliapjoves benzinines, o gal su akumuliatoriumi arba trimerio. Tai svarbūs aspektai jums ir jūsų gerovei užtikrinti, kadangi tikrai norėsite tokios žoliapjovės, kuri gerai veiktų, pamalonintų jūsų darbą ir užtikrintų kokybę, saugumą. Tačiau ar pagalvojate, kas gyvena pievoje, kai imate burgzti su žoliapjove, ir kaip tai atsiliepia tiems pievos gyventojams?
Sraigės
Net kai darbuositės su tokiais grandininiais pjūklais https://parkutechnika.lt/grandininiai-pjuklai, labai gali būti, kad pievoje ar krūmuose esančios sraigės, į tai pernelyg nereaguos. Kadangi joms tai nebus itin svarbu. Jos tiesiog lėtai leis laiką savo žolynuose nieko negirdėdamos. Net jeigu ir girgėtų, kažkur labai pabėgti nespėtų, kai atsiridentų į jas žoliapjovė ar pjūklo kaukimas alyvų krūmuose. Taigi, apie žoliapjovę reikėtų taip galvoti, kad ji turėtų visgi būti geras daiktas, tačiau galintis kaip reikiant sutrikdyti įprastą tvarką pievoje. Ir jeigu taip tikrai yra, pagalvokite, ar tikrai norite, kad pjaunant žolę, į šalis lakstytų ir sraigių kiautų liekanos? Jeigu to nenorite, yra keli būdai užkirsti tam kelią. Visų pirma, nepjaukite žolės po lietaus, kol ji dar drėgna. Sraigės ima judėti ir gyventi aktyvų gyvenimą būtent esant drėgnai žolei. Geriau pjaukite žolę praėjus bent porai dienų nuo paskutinio lietaus, kai visa žolė, pieva sausa, o sraigės sušliaužę į drėgnesnius ir vėsius patvorius. Kitas dalykas – prieš pjaunant žolę pasirūpinkite tuo, kad ją gražiai nurinktumėte pašalinant visas kliūtis: obuolius, akmenis, šakas, žaislus, o taip pat ir dideles pastebimas sraiges.
Vabalai ir vorai
Nieko nepadarysi, tačiau pievoje gyvenantys vorai ir vabalai sulig žoliapjovės pravažiavimu taip pat nukentės, vieni labiau, kiti mažiau, treti išvis išvengs peilių. Patariama taip pat nepjauti žolės esant drėgmei. Daryti tai vidurdienį, kai karšta, tuomet daugiau gyvų padarų sulindę į žemę.
Sliekai
Šiems naktiniams šliaužikams būdingas aktyvumas tamsiuoju paros metu, o ypač esant drėgmei. Taigi, žolę taip pat dėl sliekų geriau pjauti karštą vasaros dieną, vidurdienį ar popiet, kai nuo lietaus yra praėjusi bent diena ir jie spėję sulįsti į žemę.
Žalčiai
O su šiais gražuoliais pjaudami žolę greičiausiai nesusidursite, nes jie spės pasprukti ir taip pasislėpti, kad jų nerasite ir nematysite. Tad nieko blogo, kad jūsų pievos gale yra gyvatynas. Žalčiai išgirs burzgimą ir pasitrauks į šalis, jų nesužeisite.