Slėptuvės privačiuose namuose
Jeigu bandysite sumąstyti, kur dažniausiai naudojami safe room, nesuklysite pasakydami, kad daugiausiai tokių dalykų įrengiama privačiuose namuose. Būtent juose, didesnėse rezidencijose įrengiami real panic rooms gana dažnai. Tai lemia keletas priežasčių. Pirmiausia, būtent geriau gyvenantys žmonės turi pinigų tokiems dalykams, kaip brangesnių slėptuvių įrengimas. Antra, iš tiesų juk jeigu vagims reikėtų rinktis apiplėšti prabangesnį namą ar visiškų vargšų, turbūt pasirenkamas būtų prabangesnis – nes iš apiplėšimo rizikos bent jau būtų daugiau naudos. Taigi, kaip įrengiamas panikos kambarys ir kam jis reikalingas.
Įrengimas
Dažniausiai panikos kambario arba saugumo kambario, slėptuvės įrengimas šiek tiek panašaus į seifo. Mes žinome, kaip atrodo seifas. Tačiau svarbiausia yra ne seifo išvaizda, o jo funkcijos. Jis yra neperšaunamas, neatidaromas nežinant kodo ir neturint rakto, jis yra vienas patikimiausių būdų viduje saugoti tai, kas yra brangu. Taigi, rengiant panikos ir saugumo kambarį, tenka vadovautis tais pačiais sumetimais ir rengti seifą taip, kad jis būtų nesunaikinamas ir į jį nepavyktų niekaip įsilaužti.
Dažniausiai name seifas yra įrengiamas tokioje vietoje, kad jį būtų sunku pasiekti, sunku rasti. Jis gali būti slepiamas kažkur už spintų, už lentynų, už krosnies. Taip pat jis gali būti ir įleistas kažkur žemiau ir dėl to įėjimas į jį būtų per viršų žemyn.
Seife, kuris naudojamas kaip išsigelbėjimo kambarys, kaip slaptavietė, sukuriama jauki kambario atmosfera. Tada, kai žmogus panikuoja, jam tikrai geriau turėti ne į dėžę panašų kambarį, o tokį, kuris nesiskirtų nuo namų interjero. Taip pat tokiam panikos kambariui paprastai siekiama užtikrinti svarbiausias komunikacijas, ten laikomas ir maistas, įrengiamos vietos nakvojimui, nes niekas nežino, kiek laiko reikėtų slėptis.
Prasmė
O nuo ko išvis reikėtų ten slėptis? Galbūt paklausite jūs. Iš tiesų, Lietuvoje daug priežasčių, kodėl reikėtų lįsti į panikos kambarį, nelabai net yra. Tačiau vietose, kur pavojingiau, tokioje slėptuvėje galima saugotis ir gelbėtis tiek karo atveju, tiek teroristinio išpuolio, tiek stichinės nelaimės. Juk dažniausiai išlieka tie, kas yra stipriausi arba kas labiausiai saugojasi, nes saugumas ir suteikia stiprybę. Taigi, tokio kambario turėjimas namuose yra ne tik fizinis saugumo įrodymas, bet ir psichologinio komforto dalis. Juk visi jaučiamės geriau, kai žinome, jog turime planą B, jeigu kas nors blogo nutiktų. Taigi, nerimaujantiems dėl galimų nelaimių atvejų, slėptuvės tokiame seife leidžia ramiai miegoti.
Norint užtikrinti namų saugumą, galima imtis ir paprastesnių priemonių, pavyzdžiui, investuoti į gerą apsaugos sistemą. Aukštos kokybės, patikima apsaugos sistema bei vaizdo stebėjimo kameros padės pasijusti saugiems savo namuose.